O zespole -stare

O zespole

Drużyna futbolu amerykańskiego Rzeszów Rockets powstała pod koniec 2014 roku. Jej założycielami byli zawodnicy grający wcześniej w pierwszej rzeszowskiej drużynie, czyli Ravens Rzeszów. Rakiety po serii udanych rekrutacji przystąpiły w 2015 roku do rozgrywek Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego 8-osobowego.

Sezon rozegrany w PLFA-8 okazał się wielkim sukcesem tak sportowym jak i organizacyjnym. Rockets rozgrywki grupowe zakończyli na pierwszym miejscu, a w rozgrywkach pucharowych dotarli do finałów. Finały rozegrane w połowie października 2015 roku w Gorzowie Wlkp. zakończyli zdobyciem brązowego medalu Mistrzostw Polski w formule 8-osobowej.

Przed rozpoczęciem ubiegłego sezonu rzeszowianie chcąc zaprezentować się lokalnej społeczności zorganizowali Turniej Pokazowy im. Ryszarda Szaro pod nazwą "American Sunday". Impreza ta przeprowadzona na sztucznym boisku stadionu Resovii zgromadziła na trybunach prawie tysiąc osób i okazała się wielkim sukcesem zarówno sportowym jak i organizacyjnym.

W tym roku Rakiety podjęły wyzwanie przejścia na wyższy poziom i klub przystąpił do rozgrywek już w pełnej 11-osobowej formule.